Divadelní spolek Klicpera
 

ŘÍJEN

Kam vyrazit v říjnu? Napište si do diáře


POHÁDKA O PALEČKOVI v podání divadla MRAK
15. října v neděli od 16,00 hod. v parketovém sále KIC
(1.patro Palackého nám. 257 Sadská)

V rodině chalupníka se jednoho dne narodil chlapeček. Nebyl o nic větší než palec u ruky, a tak mu rodiče dali jméno Paleček. Rodičům pomáhal, jak jen mohl. Jednoho dne dokonce tatínkovi „dostrkal“ oběd v košíku přímo na pole…a tam začíná naše pohádka. Vstupné jednotné 50,-Kč16. října v pondělí bude v sále1.patře KIC působit léčitel pan RUDOLF PITRA.
Můžete se objednat na těchto tel. č. 325 594 329, 325 594 378, 603 89 13 04


HROBKA S VYHLÍDKOU 
Komorní detektivní komedie v podání mladých ochotníků DS Klicpera
Autor: Norman Robbins
26. října ve čtvrtek od 19,00 v KINĚ Sadská

Hrobka s vyhlídkou


(upozorňujeme, že v kině v současné době není kotelna v provozu, dobře se oblékněte.)

Děj se odehrává v typické knihovně anglického sídla. Mlha, právníci, služebná, dcery zemřelého majitele panství... každý má své zájmy a svá malá tajemství. K tomu všemu je ve hře nemalé dědictví. To vše tvoří ideální koktejl pro detektivní zápletku. Kdo nakonec zůstane po sérii vražd naživu??.
Režie: Jan Pleskač
Vstupné dobrovolné

Hrobka s vyhlídkouPÍSNIČKOVÝ RECITÁL STANDY HALÁČKA
29. října v neděli od 17,00 hod. v parketovém sále KIC
(1.patro Palackého nám. 257 Sadská)

Písničkový recitál


Přijďte si zpestřit říjnový sychravý podvečer trampskými a folkovými písničkami. Při svíčkách a s dobrým svařákem se zaposloucháme do sladkých tónů kytary písničkáře, skladatele, držitele spousty významných ocenění a zároveň pořadatele festivalu Folk ve Lhotě (Kostelní Lhota) Standy Haláčka.
Vstupné jednotné 50,-Kč


LISTOPAD


lampiony

10. 11. v PÁTEK od 16,30 hod v areálu Junáku na Husínku
Kulturní a informační centrum a Junák SH74 Vás zvou na

Svatomartinský lampionový průvod v maskách

Pojďte s námi už pátým rokem rozsvítit Sadskou a doprovodit na cestu svatého Martina, který přijede na koni. V 16,30 hod. se sejdeme na Husínku, kde Vás čekají soutěže, špekáčky, čaj a Sv. Martin Vás sveze na koni. Po setmění se vydáme na lampionový průvod po Sadské, a kdo bude mít chuť, může se s námi vrátit zpátky na Husínek.

Vstupné dobrovolné, malý dárek a čaj pro děti zdarma. Pro dospělé svařák, káva, čaj, grog na zahřátí.

Těšíme se na Vás!!!

 


koruna19. 11. V NEDĚLI od 15,00 hod. v sále KIC 1.patro
Palackého n. 257

Pohádka KRÁL KAREL

Veselá pohádka o tom, kterak se jednou za tisíc let rozevřou vody Vltavy jako květ růže, a vydají dávný poklad. Zlatou kolébku, ve které může být odchován jen král, který přinese zemi klid a štěstí.

 

paletaVýtvarná a kreativní dílna

Milé děti, po pohádce si trochu pohrajeme. Co si vyrobíte, můžete si odnést domů. (Výtvarná a kreativní dílna, je zaměřena na rozvíjení motoriky, kreativity, manuální zručnosti a fantazie dítěte.

Pohádka i dílna je určena dětem od 3 let. Vstupné jednotné 50,-Kč.)Zájezd

Zájezd do Polska
Čtvrtek 23. 11. Od 7,00 hod.

Odjezd z Kostelní ulice do Kudowy Zdroje.
Přihlásit se můžete v KIC Palackého nám. 257. Cena 200,-Kč

 

 


PROSINEC

 

Vánoční strom

3. 12. v neděli od 16,00 hod. na náměstí v Sadské

Rozsvícení vánočního stromu

Adventní čas vůně jehličí, skořice a cukroví přivítáme rozsvícením stromečku na náměstí Palackého.

Slavnostní podvečer zahájí starosta Milan Dokoupil a pak se můžete těšit na vystoupení šikovných dětí z mateřské i základní školy. Nebude chybět Betlém, svařák, grog, punč a také pořad „Show kozy Jůlinky“ s živými zvířátky.

 

Po samotném vystoupení se s nimi děti můžou pomazlit, krmit je, zkusit jim dát různé povely  nebo  je vést na vodítku. Kdo bude chtít, dostane na památku "kozí razítko".

 

 

Show kozy Jůlinky

(Upozorňujeme, že parkoviště před zdravotním střediskem bude uzavřeno od soboty 2. 12. večer. Děkujeme, že přeparkujete svá vozidla na jiné parkoviště.)

 


NOC V MUZEU PRO DĚTI

Trochu dobrodružný večer si užily všechny děti, které s námi trávily noc v budově muzea. Tentokrát jsme na prohlídku muzea samotného nešli, ale poslechli jsme si zajímavou přednášku ak.soch. Petra Skály o věžních hodinách a hlavně o orloji na Staroměstské radnici v Praze. Díky projekci jsme viděli spoustu obrázků, třeba jak vypadala Sadská v minulosti, nebo jak vypadal orloj a apoštolové původně, včetně velkého hodinového stroje.

K večeři jsme si opekli špekáčky a všichni se už těšili až se setmí a vypukne noční hra. Děti měly k dispozici otázky, které se vztahovaly k jejich cestě a zároveň mapku, aby věděly, kam se mají vydat. Po cestě tmou jsme se všichni příjemně unavili, proto přišly vhod upečený perník a kakaová buchta s tvarohem. Doufám, že se noc v muzeu dětem líbila a za rok si ji zopakujeme, tentokrát již po čtvrté.

Moc děkujeme Ak.soch. Petru Skálovi, že přišel mezi nás, dále ZŠ Sadská za zapůjčení DVD projektoru a paní Renátě Strakové za velký medovník, který padl k snídani.


 

MILOVNÍCI DIVADLA, KONCERTŮ, SPORTU A MUZIKÁLŮ POZOR!!!

Kulturní a informační centrum se stalo on-line prodejním místem sítě Ticketportal.
Divadla, kluby, koncertní síně, sportovní arény, domy kultury, kostely, festivaly, stadiony, galerie a music bary  už nejsou tak vzdálené. A to nejen v Praze, ale i např. v Kolíně, Pardubicích, Teplicích, Příbrami, Brně, Ústí nad Labem a dalších městech po celé ČR.
Chcete jít na koncert, ale musíte jet pro vstupenky do jiného města? To už nebude nutné. Objednáváte vstupenky do divadla, nebo na sportovní utkání, posíláte peníze a pak čtrnáct dní čekáte až vstupenky  přijdou poštou? To už nemusíte! Nyní budete moci zarezervovat svá místa z domova a do dvou dnů zaplatit v KIC, kde ihned dostanete i vstupenky. Pokud rezervaci provést nemůžete, nebo neumíte, uděláme ji za vás, a to i po telefonu. V KIC si pak jen zaplatíte a vyzvednete vstupenky.