Divadelní spolek Klicpera
 

Přehled kulturních pořadů na červenec

Každé PONDĚLÍ a ČTVRTEK od 9,00 hod. – 11,00 hod. po celé prázdniny, Vás, milé děti, zveme do knihovny na PRÁZDNINOVÉ HRÁTKY. Můžete se těšit na hry, skládání, lepení, malování, povídání, čtení…


Sochařská výstava „galerie pod širým nebem“ pod záštitou paní starostky PaeDr. Cecílie Pajkrtové, potrvá do 9. 7. 2006.


POZOR! Nepřehlédněte LETNÍ VÝLET!!!
Na Trosky vyrazíme 16. července v NEDĚLI!

A to, autobusem od spořitelny v 8,00 h. Všude je krásně, proč se nezastavit také v Sobotce na loveckém hrádku Humprecht, případně na koupališti. Také v Jičíně je co k vidění, hlavně pro děti. Např. Rumcajsova ševcovna s Mančinou zahrádkou a Cipískovou zoo. Možná zbude čas i na aquapark. Cena 90,- dospělci, 45,- děti.

 


21. července v pátek od 17,00 hod. MAGICKÉ DISCO pro děti u jezera (bývalá skládka).
Kdo zrovinka nebude na letním táboře, či na dovolené, toho čeká show s balonky, tanec, magie, soutěže a možná… ne! Určitě! Příjde kouzelník! Duo Fernando (www.duofernando.com) Vstupné jednotné 40,-Kč

21. července magická noc ještě nekončí. Od 20,00 hod. se disko pro děti, promění v zábavu pro dospělé s kapelou PROMĚNY. (www.promeny.kvalitne.cz)
Repertoár- všechno možné. Rock, pop, country, folk…
Vstupné jen 50,-Kč ! Dvojvstupenka je za 70,-Kč !!!


Zpestřete si prázdniny! Nabízíme Vám poukázky na zvýhodněné vstupenky do multikina Pallace Cinema. (Tesco Letňany, Slovanský dům) s občerstvením. Také zvýhodněné vstupné do divadla Radka Brzobohatého, na prohlídku staroměstské radnice, do divadla Ta Fantastica.

Vánoce jsou sice daleko, ale těšit se na ně můžete už nyní.
Vánoční Paříž v ceně 3500,- Kč je průvodce, cesta a noc v hotelu se snídaní. Nebo raději vánoční Vídeň?


Naše zážitky z předchozích akcí

Nina Provaan Smetanová.

Dne 15. 6. v podvečer nás navštívila ak. mal. Nina Provaan Smetanová, módní návrhářka, majitelka módního atelieru v Praze, kterou si možná pamatujete ještě z časopisu Žena a móda, nebo z některých televizních pořadů.
Když mi v dobré náladě a rozesmátá podala ruku k přivítání na chodbě základní školy, provinile jsem se už předem omluvila, že případně zopakujeme seminář na podzim a aby se nezlobila, že vážila cestu zbytečně. Venku bylo 30 stupňů ve stínu a nedělala jsem si naděje, že by někdo na seminář přišel. Mýlila jsem se a mám z toho velikou radost.
Hlouček dam, který se těšil na komentáře světových módních přehlídek už na nás čekal a postupně ještě přišly další dámy. Ujal se nás pan učitel David Barták, který pomohl s dataprojekcí. A pak už jsme nerušeně listovaly v módních časopisech, naslouchaly radám paní Niny a sledovaly krásné svatební šaty a zimní i letní modely. Dozvěděli jsme se, že základní barvou pro podzim a zimu 06/07 bude černá, případně v kombinaci s tmavě zelenou, vínovou, modrou… Prvky 80 let budou hitem. Barvou léta je prý světle modrá.
Paní Nina se nám věnovala skoro dvě hodiny. Nakonec zodpověděla naše zvědavé otázky, přidala pár historek ze svého atelieru a s úsměvem se s námi rozloučila.
Tímto jí děkuji za velkorysost, neboť z původně domluveného honoráře opravdu velmi, velmi slevila. Zřejmě se jí mezi námi líbilo.

Hurá prázdiny!!!
18. června v neděli v 15,00 hodin ožila zahrádka za knihovnou dětským smíchem a radostí.
Červený kašpárek z Vařečkového divadélka přilákal děti na dvě veselé pohádky- O vodníkovi a Žrout žralok. Malí neposedové se uvelebili v křesílkách a sledovali příběh rudozeleného hastrmánka s kapříkem, a po té žraloka, který kradl lodním kuchařům jídlo. Krásné loutky jsou dílem šikovných rukou paní Ružinové. Hlasy a pohyb zapůjčily postavičkám dámy: Lenka Křížová, Jaroslava Novotná a Marie Vinšová.
Mezi pohádkami si mohly děti zasoutěžit za sladkou odměnu. Malovali jsme zvířátka, trefovali se na šaška papírovými balonky a pinkali míčky pálkami. Kdo se v horkém dni potřeboval osvěžit, dal si párek, či limonádu u pultu s občerstvením, které zajistil DS hasičů Sadská. Děkuji všem, kteří se podíleli na příjemném odpoledni pro děti, i těm kdo nám pomohli zahradu připravit.