Divadelní spolek Klicpera
 

Přehled kulturních pořadů na říjen

ve spolupráci s Rodinným centrem Život je hra
( www.zivotjehra.com, info@zivotjehra.com, tel: 605 278 909, 724 166 664 )


6. října v pátek v 19,00 KINO
film Účastníci zájezdu
Udělejte si čas na odpočinkovou nadčasovou komedii. Zjistíte, že dovolenou si můžete užít kdykoliv a kdekoliv. Na co se můžete těšit? Náhodná skupinka cestujících vyráží autobusem na dovolenou k Jadranu. S přibývajícími kilometry přibývají i absurdní a komické situace, milostná vzplanutí i přátelství. Hrají E. Holubová, B. Klepl, K. Fialová, J. Kocurová a další.


6. října v pátek v 17,00
Sociálně právní poradna - RC „Život je hra“


7. října v sobotu od 10,00 a od 14,00
Břišní tance - RC „Život je hra“


8. října v neděli od 15,00 hodin v KINĚ
divadelní pohádka B. Šimkové
ZÁZRAČNÝ PRAMÍNEK
Kdo by neznal autorku populárních Krkonošských pohádek paní Boženu Šimkovou a režisérku paní Vlastu Janečkovou? Připravily pro Vás, milé děti, pohádku. A o čem bude vyprávět? Vodník Vodomil posílá synka Jonáše na námluvy za dcerou kamaráda vodníka Lázníčka. Jonáš se ale místo za nevěstou vydá ze vzdoru na opačnou stranu. Tam ovšem žije mlynářka s dcerou Márinkou a jak už to bývá, zamilují se do sebe na první pohled.
Více však zatím nebudeme prozrazovat… Snad jen to, že vstupenky se na závěr opět slosují a u východu bude na všechny mlsné pusinky čekat bonbónek.


14. října v sobotu
OSLAVY 190 LET výročí DS KLICPERA SADSKÁ v kině
10,00 - nejhranější pohádka Heleny Lisické „Ženich pro čertici“
14,00 - setkání všech členů DS Klicpera Sadská
vystoupení mažoretek MěKS Nymburk
slavnostní zahájení
pásmo z vybraných her hraných od roku 1974 nazvané:
„Jak se dělá divadlo v Sadské?“
19,00 - národní báchorka J.K. Tyla „Čert na zemi“
Po představení ukončí slavnostní den OHŇOSTROJ


14. října od 13,00 KERAMIKA v atelieru KUBA, RC „Život je hra“


15. října v neděli od 15,00 v KINĚ
Se mohou děti těšit na film DIVOČINA
Animovaná pohádka vypráví o zvířátkách z Newyorské zoo. Jedno z nich je omylem odvezeno do divočiny a ostatní zvířátka se vydávají na záchrannou výpravu.

 


POZVÁNKA NA VÝLET

21. října, SOBOTA odjezd 15,45 hod.
Kampak pojedeme takhle odpoledne? DO DĚTENIC!
V 17,00 nás čeká prohlídka pozdně barokního zámku v DĚTENICÍCH. Touto dobou mají sice již zavřeno, ale pro nás udělají výjimku. Tento zpustlý a zanedbaný zámeček byl koncem 90 let zrekonstruován a 1. 1. 2000 slavnostně znovu otevřen jako zářící a opravený zámek, chlouba Dětenic.
V 18,00 se můžeme těšit na večerní prohlídku starého pivovaru. Prohlídneme si sladovny, bednárny, chmelnice, spily, ledárny a výrobu piva.
A to nejlepší na konec… v 18,30 se přesuneme do STŘEDOVĚKÉ KRČMY, kde nás od 19,00 čeká STŘEDOVĚK na vlastní kůži! Na zemi sláma, dřevěné stoly, chutná krmě na dřevěném prkénku, všude svíce a pro pobavení kejklíři, šermíři fakír, hudebníci i žebráci.
Nejdříve nás šenkýřka pozdraví přátelským „pozdrav pánbůh“ a šenkýř na nás směle zakřičí: „uhněte z cesty holoto“. Pak ochutnáme speciality připravované na otevřeném ohni, které budeme baštit rukama a zapíjet pivem, vínem, či medovinou. Odjedeme s plným břichem chudší o pár zlaťáků, přibližně ve 21,30 ... a nebo jak se nám bude chtít.
A jestli je tento výlet vhodný pro děti? Žádné vyložené vulgarity ani příliš obnažené tanečnice na stolech nečekejte a proto myslím, že by byla škoda připravit děti o tu radost jíst na veřejnosti rukama a zapíjet jídlo přímo z lahve. A pokud na ně šenkýř houkne „nepovykujte tady, haranti“ nepředpokládám, alespoň u těch svých, žádnou psychickou újmu.
Cena 80,- Kč pro dospělé, 50 Kč pro děti.


21. října od 13,00 do 17,00 Podzimní dekorace - RC „Život je hra“


Haló… světýlka, strašidýlka, bubáčci a duchové…
KIC a „Život je hra“ Vás volají na velký podzimní
REJ STRAŠIDÝLEK!!!
Kdy? 29. října v sokolovně – strašidelném hradě od 16,00.
To bude tanec! Nejkrásnější strašidla dostanou úžasné ceny, také vás čeká pestrá tombola!
Až se pěkně vyřádíme, zasoutěžíme si a vytancujeme se, vydáme se na světýlkovou cestu s lampionky, nebo světýlky. Můžete si je samy vyrobit vydlabáním dýně, pomeranče, či velké brambory, nebo jednoduše koupit lampion.
Přijďte všichni!!!


FLÉTNA
Pojďte si děti vesele pískat! Máte možnost naučit se hrát na flétnu, naučit se správně dýchat.
Pokud máte zájem, každé úterý odpoledne v prvním patře KIC, nebo volejte 603 89 13 04.


Kulturní a informační centrum VYHLAŠUJE SOUTĚŽ!!!

NEPŘEHLÉDNĚTE!!! KDO VYROBÍ NEJHEZČÍHO MASKOTA?
Představujeme Vám logo Kulturního a informačního centra. Budete se s ním setkávat na plakátech, letácích, na razítku i na akcích KIC.
Podívejte se na něj. Copak vidíte? Tři písmenka KIC, nebo neposedný míček? Co třeba brouček s tykadly? Nebo „marťánek“? Snad je to veselý měsíček, holčička s culíky, či panáček KIC. Ale možná Vám tři písmenka připomenou něco úplně jiného. Pusťte uzdu své fantazii a vyrobte MASKOTA KIC. Můžete ho namalovat, vyšít, ušít, vyrobit z látky, z drátků, vymodelovat, slepit… Můžete prostě cokoliv. Soutěžit mohou děti, maminky, tatínkové, babičky… můžete si pomáhat, vzájemně spolupracovat. Podmínkou je zachovat logo, sestavení třech písmen KIC ve tvaru veselého obličeje a barvy. K je zelené, C je modré, I je červené – jsou to barvy našeho města.
Svoje výtvory z jakéhokoliv materiálu a opatřené štítkem: jméno, věk, adresa a telefon, můžete odevzdat v knihovně, nebo v KIC do 15. listopadu!
VYHLÁŠENÍ výsledků proběhne v neděli 19. 11. od 15,00 v kině. Tento den budou maskoti vystaveni v předsálí kina na zábavném kouzelnickém pořadu.
Předsedkyní poroty, která vybere nejhezčího MASKOTA KIC bude paní Jana Kubová.
Na každého účastníka čeká malá sladká odměna za snahu. A co čeká VÍTĚZE? Vyhlášeno bude pět pořadí a vítězný maskot poputuje všude s námi. Ostatní „usměváčky“ vystavíme v knihovně a v KIC.
1. cena - Kromě spousty drobných darů je hlavní cenou jednodenní ZÁJEZD do vánoční VÍDNĚ pro dvě osoby a čestná vstupenka na všechny akce pořádané KIC v roce 1997 - zájezdy (doprava), divadlo, kino, zábavné pořady…
Další soutěžící se podělí o čestné poukázky na akce KIC v roce 1997, dále sportovní hry od firmy Laubr-sport, jednorázový kurz v „Život je hra,“ hodnotné dárky atelieru KUBA-Kersko, hračky domu módy Zlatý slon, a pod.
Tak s chutí do toho :-).


KIC OZNAMUJE

Vážení příznivci kultury, koncertů, divadel a muzikálů…
Chcete si vybrat činohru, balet, operu či koncert, dostat do ruky lístky a pak už jen v Sadské sednout do autobusu a nechat se odvézt za kulturou?
Ve spolupráci s agenturou ARTIS v Nymburce Vám nabízíme stát se členy zájezdového klubu. Také KIC bude mít lístky na vybraná představení, o kterých Vás budeme předem a včas informovat. Pokud však chcete být přímo u zdroje, neváhejte a volejte 603 89 13 04 .


CESTOVATELÉ!!!!

Poslední místa na jednodenní zájezd VÁNOČNÍ VÍDEŇ dne 2. 12. za 490,- Kč !!!
(Ve spolupráci s cestovní kanceláří Livia v Pečkách)
Odjezd v 6,00 ze Sadské. Cesta trvá přibližně 4 hodiny a kromě tradičních vánočních trhů před budovou radnice, se můžete těšit na kouzelnou promenádu Graben, na náměstí Stephansplatz s velkolepou katedrálou sv. Štěpána. Dále na procházku od budovy Parlamentu ke Dvornímu divadlu kolem Goetheho pomníku a sochy W.A. Mozarta…a další památky.
Návrat ve 22,00 hod. V ceně je doprava a průvodce, doporuč. kapesné 20-50 EUR.

VÁNOČNÍ PAŘÍŽ
7.12 – 10. 12. 2006 cena 3.500,- Kč
Paříž zlatá, mystická, tajuplná, opojná, po stopách Šifry mistra Leonarda s průvodcem.
Odjezd v 16,00 ze Sadské, zastávka na večeři v restauraci v Kařezu.
Pěší prohlídka Notre-Dame, květinový trh, náměstí Concorde, Vítězný oblouk, Louvre… aj.
Ubytování ve dvoulůžkových pokojích s WC,TV, možnost zakoupení večeře, snídaně je v ceně. Veškeré podmínky k zájezdům a bližší informace Vám rádi podáme. KIC 603 89 13 04.


Sledujte vývěsky KIC pod spořitelnou.
Už tam nejsou jen informace o pořadech KIC, ale akce které zrovna v daném týdnu probíhají na našem okrese. Chcete vědět co se děje v Nymburce, v Lysé, v Botanicu v Ostré, v Poděbradech, v Milovicích? Sledujte naši vývěsku.


Poděkování sponzorům oslav 190 výročí založení DS Klicpera Sadská

Středočeský krajský úřad

MěÚ Sadská

Parker – Hannifin Sadská

Sdružení HT servis

fa HANOUSEK-TAUC Kostelní Lhota

Vladimír Dvořák - pyrotechnické efekty


Poděkování sponzorům KIC

Atelier Kuba – Kersko

Vladimír Dvořák- pyrotechnické efekty


Nabídka:

Když se povede babí léto, všechny rodinné oslavy se mohou konat venku.
Nemáte dostatek plastových křesel, nebo zahradních altánů? My je máme! A za mírný poplatek rádi zapůjčíme i na celý víkend. Tel:603 89 13 04
Chcete reklamu na tomto letáku, či na www KIC? Pak neváhejte a volejte výše uvedené číslo