Divadelní spolek Klicpera
 

Vyhlášení soutěže o nejkrásnějšího maskota KIC

Sychravé odpoledne v neděli 19. 11. nám zpříjemnilo kouzelnické duo Fernando.
Vtipným a zajímavým moderováním nás zavedli do světa umění iluze a manipulace. Mohli jsme obdivovat základní kouzla jako například levitaci stolku, triky s kartami a zmizení asistentky. Na některých kouzlech se dokonce podílely maminky přítomných dětí, zvláště pak hrůzostrašně vypadající řezání nesla statečně především dívenka, nad jejíž maminkou se skláněl kouzelník s pilou. Děti se trošku bály, zakrývaly si oči, dokonce se ozvalo doporučení „Kájo, radši se nedívej,“ ale nakonec všichni odcházeli spokojeni z pěkné podívané a bez zranění.

19. listopadu, ještě než se sourozenci Jiří a Aneta Macíkovi, alias Duo Fernando, pustili do kouzlení, proběhlo vyhlášení o nejkrásnějšího maskota KIC, „kicáčka“ jak mu začaly děti říkat. Vymodelované, ušité, namalované i slepené modýlky loga KiC posuzovala paní Jana Kubová, majitelka kerského ateliéru Kuba a rozhodla takto: první místo a jednodenní zájezd do Vídně pro dvě osoby vyhrála paní Jaroslava Růžinová s ušitým „KiCáčkem“. Druhé místo získal Patrik Hemerka s maminkou za polštářek KiC a třetí místo ŠD děti ze třídy 3.A pod vedením paní vychovatelky Andrey Ulrichové za hlíněného „KiCáčka“. Nejen vítězové, ale všechny děti, které se soutěže zúčastnily, obdržely za snahu drobné dárky od sponzorů, kterým tímto děkujeme. Jsou to: atelier Kuba Kersko, Laubr-sport Nehvizdy a dům módy U zlatého slona Sadská.

Kulturní a informační centrum města Sadská Vám přeje klidný Advent bez stresujícího shonu a spokojené radostné Vánoce plné klidu a spokojenosti.