Divadelní spolek Klicpera
 

Sadská - akce


Přehled plánovaných akcí

Každý měsíc pořádáme akce, které si můžete najít v aktuálním kulturním programu a některé se opakují pravidelně. Snažíme se vybírat tak, aby se dostalo na děti, na střední generaci i na seniory, a zároveň pochopitelně dle našich i vašich finančních možností s ohledem na prostory, které máme k dispozici. A že, kromě pronajatého kina, těch kulturních prostor v Sadské moc není, to jistě sami víte.

Pokud máte nějaké přání, co byste v Sadské chtěli vidět a na co byste rádi šli, každý návrh uvítáme. Neváhejte a pište kic.sadska@email.cz.

Kromě níže uvedených akcí se můžete těšit na dva koncerty v kostele, pořady v kině, příměstský tábor o jarních prázdninách, v létě letní kino na kolečkách a další.


AKCE PRO DĚTI

Divadelní pohádky

Objednáváme příležitostně. Možná se vám to nezdá, ale jsou poměrně drahé. Snažíme se udržet cenu 40-50,- Kč za vstup, což se leckterým rodičům, zvláště když mají dvě nebo tři děti, zdá za hodinu divadla hodně. Ovšem i kdyby bylo vstupné 60,- Kč, muselo by přijít přes sto diváků, aby se pohádka a náklady na ni zaplatily.
A sto diváků v Sadské - to je málo pravděpodobné...
Takže když už pohádku, tak s hodně herci, nejlépe od ochotníků.

 

 


20. 2. 2016 se můžete těšit na Společenský ples města Sadská, a to v sokolovně od 20,00 hod. Hrát bude kapela POHODA. Ač je sokolovna sportovním prostorem, Vy už jistě víte, že si natolik vyhrajeme s výzdobou, abyste se cítili jako v opravdovém kulturním sále.

sál

7. 4. – 10. 4. 2016 Klicperovy divadelní dny – postupová divadelní přehlídka ochotnických divadelních souborů Středočeského kraje. Divákům nabízíme maraton divadelních představení na skvělé úrovni a ochotníkům nabízíme poměřit a srovnat své herecké dovednosti. Když se přihlásí více souborů než pět, přidáváme o jeden soutěžní den víc.

Klicperovi divadelní hry

30. 4. 2016 Čarodějnice na skále – čarodějná stezka. Už několik let začínají čarodějnice na náměstí a cestou na skálu děti plní úkoly. Na stanovištích nám pomáhají skvělé děti ze Základní školy. Na skále se pak koná disco pro malé i velké a hlavně – velký oheň.

čarodějná stezka

červen – Cesta pohádkovým lesem ve spolupráci s SDH a DS Klicpera. Dlouhá procházka lesem mezi tajemnými bytostmi, které mají pro děti spoustu úkolů za sladkou odměnu. V cíli čekají špekáčky, občerstvení a disco.

posvícenský mejdan

27. 8. 2016 Posvícení v Sadské – Posvícenský mejdan na zahrádce hospůdky sokolovna.

posvícení

5. 11. 2016 Svatomartinský lampionový průvod v maskách. Zatančíme si, pobavíme se, opečeme špekáček a vyrazíme na světélkový průvod po Sadské. Celý průvod vede „Martin“ na koni se svou družinou, který děti zároveň povozí. Ve spolupráci s Junákem Sadská.

sv. Martin

27. 11. 2016 Slavnostní rozsvícení vánočního stromu na náměstí , ve spolupráci s městem Sadská, ZŠ a MŠ. Odpoledne vonící svařákem, punčem a nadcházejícím adventem.

rozsvícení vánočního stromu


 Akce přípravované KIC na tento měsíc!