Divadelní spolek Klicpera
 

Klicperovy divadelní dny Sadská 2008, X. ročník
18. dubna – 20. dubna 2008

Krajová přehlídka venkovských divadelních souborů, 10 jubilejní ročník, který se konal s finanční podporou Středočeského kraje je za námi a dovolte mi malé ohlédnutí. Nechci vás nudit sáhodlouhým článkem, protože o divadelní přehlídce toho bylo již hodně napsáno. Jen chci připomenout, že vyhlašovatelem je Svaz českých divadelních ochotníků a že se obdobná přehlídka koná v každém kraji. Vítězové krajských přehlídek se pak utkají ve Vysokém nad Jizerou na Národní přehlídce "Krakonošův divadelní podzim."

Tentokrát bude nejen naše město, ale celý Středočeský kraj reprezentovat Divadelní soubor Klicpera Sadská s hrou Otty Zelenky Věčně tvůj, který na domácích prknech posbíral nejvíce ocenění. Že v tak krátké době stihl soubor nastudovat náročnou hru, kde se prolínají představy s reálným dějem, za to jim patří obdiv a díky, rovněž režisérce Sylvě Triantafillou, a vůbec všem, kteří se na zdárném představení podíleli, včetně techniků, kulisáků, kostymérky, maskérky, nápovědy a dalších, kteří sice na jevišti vidět nejsou, ale bez nich by realizace hry nebyla možná.

Čestná uznání porotců Josefa Horáka (režisér DS Hrádek nad Nisou), Rudolfa Felzmanna
(porotce ze seznamu divadelních porotců a odborníků, bez něhož by výsledky „soutěže“ nebyly platné) a Františka Tomáška (DS Brandýs nad Labem) získaly tyto soubory - DS Křoví Líšnice, pan Vašek Mašek na hudbu k inscenaci hry Ivana Krause „Poker bez esa“, paní Lenka Loučková OS TJ Sokol Pyšely za roli Gaspariny v inscenaci hry „Náměstíčko“ Carla Goldoniho, z téhož souboru režisér Bohumil Gondík za dramaturgickou přípravu hry „Náměstíčko“ a celý pyšelský soubor za hudební a pěveckou interpretaci písní ve hře Náměstíčko. Dále DS Vojan za výtvarné řešení pohádky Vlastimila Pešky „Měla babka čtyři jabka.“

Celou přehlídku zakončilo příjemné povídání herečky Dany Morávkové, která nás seznámila se svou prací u filmu, televize i v divadle a zároveň nás nechala nahlédnout i do svého soukromí.
Ještě jednou děkujeme všem sponzorům i Středočeskému kraji a těšíme se na další, již 11 ročník.