Divadelní spolek Klicpera
 


Klicperovy divadelní dny Sadská 2009 XI. ročník

Milí divadelníci, divadlomilci a diváci,
svaz českých divadelních ochotníků letos vyhlašuje 40. ročník celostátní soutěže venkovských divadelních souborů. Soutěž probíhá formou postupových regionálních přehlídek a vrcholí národní přehlídkou Krakonošův divadelní podzim 2009 ve Vysokém nad Jizerou.
Naše „výběrová“ za Střední čechy Vám přinese hezké zážitky na jevišti i v hledišti už po jedenácté.
O uznání poroty, přízeň diváků a postup na národní přehlídku se tentokrát utká pět ochotnických souborů. Výběr z her je pestrý, tak neváhejte a pojďte si užít příjemný víkend zakončený pohádkou.
Klicperovy divadelní dny se budou konat tradičně v kině, Tylova 266, Sadská.
Porotci jsou ze seznamu osob znalé úrovně soutěže venkovských divadelních souborů a jsou to: pan Rudolf Felzmann, JUDr. Vladimír Kejzlar a pan Vlastimil Ondráček.
Vstupné na představení: 50,-Kč, důchodci a děti 30,-Kč,
Pohádka pro děti: děti i dospělí 40,-Kč
Děkujeme sponzorům: ovoce a zelenina pan František Vajgl, květinářství paní Helena Husáková, Prostav s.r.o., Stafiko s.r.o. Poděbrady, Artea Milovice, Stavitelství Procházka Kolín, Březinovi-dopravní značení, Stavexa Sadská, Atelier Kuba Kersko, keramika pan Luděk Škrabánek, Ing. Jaroslav Kroutil firma Cristal.

Pátek 17. dubna 2009

16,30 hod.
Divadelní soubor Zornice Maršovice
LIDUŠKA
Volně na motiv Vítězslava Hálka – Muzikantská Liduška- zdramatizovala Lucie Ježková
Děj hry je zasazen do známého Zorňácka s typickými lidovými kroji, písněmi, zvyky a zlozvyky. Děj je více než méně veselý, neb smích z publika je metou, po níž naše srdce prahnou…. Režie Bohumil a Lucie Ježkovi (75 min.)

19,30 hod. Slavnostní zahájení
Divadelní soubor Klicpera Sadská
KDES TO BYL(A) V NOCI?
Alan Ayckbourn
Situační komedie o tom, že odpověď na tuto otázku může být za jistých okolností v manželství jedna z nejtěžších.
Režie. Sylva Triantafillou (120 min.)


Sobota 18. dubna 2009

10,00 hod.
Divadelní spolek Vojan Libice nad Cidlinou
DON QUIJOTE DE LA…(od nás)
Na motivy románu Miguela de Cervantese y Saavedry sestavil Jiří Hlávka
Cervantes vytvořil renesanční ideál svobody a spravedlnosti, který ztělesnila dvojice protikladných hrdinů- představite ideálu Dona Quijota a představitele reality Sancho Pansy. Režie Jiří Hlávka (za aktivní spolupráce F. Svobody aj. Rezka) (65 min.)

16,00 hod.
TMA divadlo Terezín
(Terezínské malé amatérské divadlo)
NÁJEMNÍCI PANA SWANA ANEB HABAĎŮRA
Michal Cooney
Erik Stan je dva roky bez práce, ale od té doby podvádí sociální úřad. Chce s tím skončit, ale jak to tak bývá, zrovna přijde kontrolor ze sociálního úřadu, jeho žena objeví podezřelé dámské spodní prádlo, do toho dorazí sociální pracovnice a doktorka z manželské poradny, kterou si pozvala manželka. Erik dělá co může, aby pravda nevyšla najevo, s pomocí podnájemníka Normana. Bláznivá komedie plná ztřeštěných záměn a nečekaných situací.
Režie Eva Andělová (105 min.)

19,00 hod.
Soubor Junioři při ZUŠ Kouřim
DESET MALÝCH ČERNOUŠKŮ
Detektivní drama na motivy románu Agáthy Christie volně upravil Martin Drahovzal
„Deset malých černoušků hostil děda Vševěd, jeden z nich se zakuckal, zbylo jich jen devět…“ Dětská říkanka, kterou má každý z pozvaných hostů ve svém pokoji…
Kdo ale hosty pozval? Co provedli? A proč začali jeden po druhém umírat?
Režie Martin Drahovzal (65 min.)

Neděle 19. dubna 2009

14,00 hod.
Vyhlášení výsledků
15,00 hod.
Host přehlídky
A-Z divadlo Milovice
(Pro děti)
O BÍLÉM ČERTOVI
Miroslav Varta
Pohádka o tom, kterak se čertíkovi nelíbilo v pekle a chtěl se dostat do nebe.
Režie Miroslav Varta (50 min.)

 


22.1.2009

Krajská přehlídka divadelních ochotnických souborů probíhá každým rokem za finanční podpory Středočeského kraje. Doufáme, že tomu tak bude i letos.

Rok se s rokem sešel a my se můžeme těšit na další ročník Klicperových divadelních dnů, tentokrát již 11. ročník.
Termíny krajské přehlídky v Sadské jsou týden po Velikonocích, tedy 17. 18. 19. dubna 2009 a můžou soutěžit ochotnické divadelní soubory z malých měst (do 5000 obyvatel).
Přehlídka v Sadské je sice za středočeskou oblast, ale stanovy soutěže povolují, že každý soubor může jednu a tu samou hru přihlásit pouze do jedné krajské přehlídky, ale v podstatě v jakém kraji chce.

Termín přihlášek je do 15. února 2009. Přihlášku si můžete vytisknout zde (je ve formátu MS Word).
Pokud do té doby nestihnete dodat všechny náležitosti k přihlášce, např. scénář, fotky, pár slov o souboru, anotaci hry atd. je samozřejmě dohoda možná. (Tel: 603 89 13 04)
Čím dříve však pošlete alespoň vyplněnou přihlášku, tím lépe. Z finančních i časových důvodů je kapacita divadelní přehlídky omezena, může u nás soutěžit 8 divadelních souborů.
Hledali jsme způsob jakým bychom soubory na přehlídku vybírali, kdyby se jich přihlásilo více než osm. Shlédnout všechna představení ať už reálně nebo na DVD a provádět výběr nám ale připadá subjektivní a ne zrovna šťastné. Proto přípravný výbor schválil, že prostě rozhodne datum podání přihlášky. No jo, jenže co když nám přijde přihláška souboru dejme tomu z Karlovarského kraje už v lednu a přihláška souboru ze Středních Čech na poslední chvíli?
Přesné podmínky účasti a pořádání krajských přehlídek najdete na stránkách KDP Vysoké nad Jizerou.

A nyní k samotné přehlídce:
Soutěžící mají paušálně hrazenou dopravu, také hrazenou stravu po představení. Případné ubytování si divadelnící zaplatí sami. Dříve Střední speciálně pedagogická škola – čili Zvláštní učiliště pronajímalo hezké pokojíky v internátu, za velmi slušný peníz. Jenže nyní
je učiliště zrušené a prázdné. Proto pokud budete potřebovat ubytování – připadá v úvahu hotel Garni Ostrov, nebo hotel Modrá hvězda, případně parketový sál, karimatky a spacáky.
Ubytování zajistíme dle vašeho přání a dle vašich finančních možností.

Váš přehlídkový den:
Vy co k nám jezdíte pravidelně, víte… vy co přijedete poprvé, můžete si přečíst co vás čeká.
Přijedete na náměstí, nebo případně hned ke kinu v Tylově ulici, kde se představení koná.
(Plánek Sadské je v úvodu našich stránek. Jsme malé městečko a všechno je pěkně na dohled)
Po té se vás ujme „pečovatel“ člen našeho souboru Klicpera Sadská a ten vás bude celou dobu provázet. Na radnici vás přivítá paní starostka Cecílie Pajkrtová a dostanete dárek na uvítanou. Pak se půjdete připravit na představení. Po představení vás čeká něco dobrého v restauraci Husarka, která je při cestě mezi KIC a kinem a kafíčko si můžete dát už v „klubu“ v prvním patře KIC, kde vám pár jistě pěkných a povzbudivých slov řekne porota.
Pokud budete chtít shlédnout i konkurenční představení, v pátek i v sobotu se konají tři v jednom dni, v neděli pak jedno, nebo dvě, dle počtu přihlášených souborů.
Tedy zpravidla od 10,00 hod. od 16,00 hod. a od 19,30 hod. ale čas není podmínkou, přizpůsobíme ho jednotlivým představením.
Pokud se rozhodnete zúčastnit se naší přehlídky Klicperovy divadelní dny, těšíme se na vás a přejeme zlomte vaz! Aktuální adresa je kic.sadska@email.cz, KIC, Palackého 257, Sadská, 289 12.