Divadelní spolek Klicpera
 

Rozsvícení Vánočního stromu

Abych se přiznala, po loňských zkušenostech s "rozsvícením vánočního stromu" jsme se této akce obávali a nechtělo se nám do ní.
Potíž je s místem, se světlem i s pódiem. O místo se musí žádat, světla se musí zapojit, pódium půjčit, přivézt z Nymburka a to něco stojí, ke všemu se člověk musí modlit aby nepršelo, nebo nefoukal vítr jako loni. Je problém sehnat program, nikomu se nechce mrznout venku, dýchat studený vzduch a riskovat nastydlé hlasivky a ledové prsty. Loni nám program i ozvučení opravdu na poslední chvíli "vybouchlo" a narychlo bylo nutné shánět něco jiného, také vyburcovat pana Závodného a přenést aparaturu z kina (proto loni ty problémy se zvukem) ke všemu jsme omylem zničily půjčený vařič a pocintaly ubrusy svařákem… Prostě obávali jsme se, aby to letos nedopadlo stejně.
Jenže pak zavolala paní ředitelka MŠ Dana Kaplanová, kdy že bude rozsvícení stromečku, že už se děti těší a jak to bylo loni hezké… což nás povzbudilo a tak jsme začali plánovat a připravovat. Bohužel opět bylo těžké sehnat program, spousta umělců buď rovnou odmítla, že by jim byla zima, nebo byli tak drazí, že jsme si je nemohli dovolit. Vzpomněla jsem si na pana Pavla Ponzera ze skupiny historického šermu Artus Bohemia, který mi kdysi nabídl, že kdybych něco potřebovala… a tak jsem jeho nabídku využila. Takže na konec se podvečer čtvrtého prosince vydařil takto:
Město Sadská postavilo nádherný stromeček, také krásnou výzdobu radnice, stromů a veřejných lamp. Vzduchem voněl grog a za hodinu se těch dvanáct litrů svařáku konečně ohřálo, také zákusky a štrúdl kuchařek z MŠ navodil tu pravou sladkou vánoční atmosféru. Paní starostka Cecílie Pajkrtová nás přivítala vlídnými slovy a pak nastal zlatý hřeb večera, koledy a básničky v podání dětí z Mateřské školky. V půl páté odbily hodiny na radnici a jako mávnutím kouzelného proutku se město rozsvítilo, za což jsme všichni spontánně zatleskali a ještě si neodpustili užaslé „jéééé“, které prostě pod stromeček patří. No a na konec přišel čert a Mikuláš. Čertovi hořely vidle a plival oheň, vypadal opravdu strašlivě. Naštěstí měl kytaru, i když v chladu se dlouho hrát nedalo a Mikuláš rozdal košík lízátek. Na závěr bych za nás všechny chtěla poděkovat dětem z MŠ za krásné vánoční vystoupení, firmě Crossaudio panu Stanislavu Křížovi za zapůjčení pódia, městské polici za spolupráci, panu Jiřímu Jeníkovi za zapůjčení stolů a pouštění koled, panu Závodnému za ozvučení a osvětlení akce a panu Pavlu Ponzerovi za čerta a Mikuláše.

zpět na Fotografie z akcí