Divadelní spolek Klicpera
 

„Příměstský tábor“ aneb sluníčkové a voňavé dny na KICu

Poslední tři prázdninové dny jsme si opravdu užili. Posuďte sami.

Voňavé pondělí- v 9hodin ráno se v klubu sešlo 26 malých kuchařů ve věku od 5ti do 11 let. Rozdělili se na čtyři skupiny a dali se do práce. Naloupali, nastrouhali a nasmažili bramboráky (jen s naším dozorem) ze 4kg brambor. Napekli a zbaštili dva plechy perníku a vykrájeli listové sušenky ze dvou kg těsta. Co nesnědli, vzali domů ochutnat rodičům.Tolik prosili o další vaření, že jsme je nemohli odmítnout a odpoledne jsme udělali nákup na další den.

Sluníčkové úterý – 22 nedočkavých kuchařů se vrhlo na košík s vykrajovátky, válečky a 5 kg listového těsta. Rozdělením na skupiny se nikdo nezdržoval. Vzniklo nekonečno zvířátek, mašinek, koleček, kytiček, srdíček a marmeládových taštiček, trouba pekla na plné obrátky a nestíhala. Když bylo těsto konečně zpracováno a čekalo se jen na dopečení, vyrobily, převážně dívky, spoustu sluníček nejrůznějšími výtvarnými technikami. Pánům se však do uměleckého tvoření vůbec nechtělo, a tak si k obědu upekli kakaovou buchtu. Aby to holkám nebylo líto, na poslední chvíli se zadělalo na borůvkové muffiny, které se dopékaly ještě dlouho po té, co děti odešly domů.

Bláznivá středa – Ráno se nejdříve 24 kuchařů posilnilo sušenkami, buchtami a muffiny. Knihovnice Marcela Dudková měla pro děti připraveny ty nejbláznivější soutěže, jaké si jen dovedete představit. Když slunce osušilo ranní rosu, vzali jsme tašky s převleky, záclonami, kostýmy a parukami a přesunuli se na zahradu za knihovnou. A nestačili jsme se divit, jak se děti začaly měnit k nepoznání. Navlékaly se do módních kreací a zase převlékaly, dováděly s parukami a handrkovaly se o jednotlivé kousky. Na konec proběhla oblíbená soutěž s píšťalkou a šlo se domů, na disco už nezbyl čas.

Loučili jsme se rozesmátí, s dobrou náladou a slibem, že se zase uvidíme.
Když děti tak rády pečou, vaří a smaží, třeba by stálo za to si udělat nějakou tu pečící sobotu, nebo „bláznivou“ neděli i během školního roku.
Na závěr bychom chtěli velmi poděkovat manželům Štěrbovým a jejich prodejně „Večerka“ za vydatnou zásobu bonbónů a oplatek na tuto akci.

zpět na Fotografie z akcí