Divadelní spolek Klicpera
 

Pohádka „O zakleté princezně“

V neděli 14. 1. jsme mohli shlédnout zajímavou pohádku divadla Studna „O zakleté princezně.“ Na netradiční ručně vyřezávané scéně jsme se pobavili nad příběhem Jakuba a Matěje, kteří se vydali společně vysvobodit zakletou princeznu. Dva herci „člověčí“ a čtyři herci malí „dřevění“ se opravdu vyřádili a do hry vtáhli nejen nejmenší diváky, ale i ty odrostlejší. Svižný a vtipný příběh vykouzlil úsměv na tváři všech diváků. Na závěr „Matěj“ vylosoval dětské vstupenky a „Pepíno“ předal pěti vylosovaným dětem malé dárečky, které nám věnoval dům módy „Zlatý slon“ Sadská. Aby to ostatním dětem nebylo líto, každý dostal na cestu bonbonek.


Plesová sezóna

Možná se někdy dočkáme plesové sezony v Sadské. Než tomu však bude, musejí jezdit tanečníci do sousedních měst a obcí. Jenže co si budeme, milé dámy, povídat, na místní ples člověk mužského ještě dostane, ale harcovat se pak v noci několik kilometrů, ať už autem, vlakem, nebo busem, to už je problém. I tak pro vás máme zajímavou nabídku alespoň na jaro, i když v té době už bude plesová sezona za námi.


Ondřej Havelka a Melody Makers

14. dubna vystoupí v pražské Lucerně Ondřej Havelka a Melody Makers. Velký taneční večer ve velkém sále začne v 19,00 hodin a nebude ledajaký, protože na něm vystoupí spousta zajímavých hostů, mimojiné např. Milan Lasica. Bude se tančit, zpívat a hrát. Cena vstupenky je 450,-Kč ke stolu a k stání 230,-Kč.
Není to málo, ale Lucerna je Lucerna, ne? Pokud byste měli zájem, zprostředkujeme vstupenky a kdyby vás bylo víc, pak i dopravu. Tel: 603 89 13 04


A vůbec. Vstupenky vám můžeme zprostředkovat kdykoliv a nacokoliv. Pokud nemáte internet, můžete se na nás obrátit a my pomůžeme.


Proč nepozveme známé umělce?

Často zodpovídáme dotazy, proč třeba pro děti nepozveme Dádu Patrasovou, Michala Nesvadbu, nebo jiného známého umělce. Odpověď je jednoduchá. Město dotuje kulturu. Kdyby tomu tak nebylo, stála by obyčejná pohádka, při dobré návštěvnosti (což je v Sadské cca 55 lidí) pro každého diváka 70 Kč. Ta obyčejná pohádka s několika herci totiž stojí přibližně kolem čtyř tisíc i s dopravou, postavením kulis atd. Zatímco „profesionál“ mediálně známý, má cenu několikanásobně vyšší, která se pohybuje v několika desítkách tisíc. I kdyby bylo naše kino plně obsazeno, stál by takový pořad přes 200 Kč pro jednoho diváka.
I tak nás tato možnost láká a rádi bychom vám (i vašim dětem) ji alespoň jednou v budoucnu dopřáli. Přejeme vám krásný kulturní únor.


Přijďte děti do knihovny.

Kdo by si nevzpomněl na 14. února – svátek zamilovaných? Už máte valentýnky? Ne?
Tak navštivte po vyučování, nebo o polední přestávce knihovnu. Budeme vyrábět valentýnky, obrázky, přáníčka a povídat si valentýnské básničky.
Koho vyrábění nebaví, může si s kamarády zahrát společenskou hru o poklad.