Divadelní spolek Klicpera
 

Posvícenský karneval pro děti a mejdan

Krásné počasí a příjemná atmosféra vládla u jezera 22. srpna na posvícení, bohužel jen do půlnoci.
Po 17,00 té hodině po louce k pódiu přicházely víly, princezny, kovbojové a nejrůznější zvířátka na karneval.
DJ pan Procházka se postaral, aby se nenudil vůbec nikdo. Děti i dospělí se skvěle bavili při nejrůznějších tancích, ale také při zábavných soutěžích, které nenechaly nikoho v klidu sedět. Nakonec se všichni vyřádili, i ti co měli v úmyslu se jen dívat a co bylo nejdůležitější, se spokojenými úsměvy odcházeli nejen děti.
Na večerní mejdan se začalo počasí trochu kabonit, plíživé dusno nevěstilo nic dobrého, ale stále jsme věřili, že bouřku Labe stáhne. Plácek před podiem se krásně plnil, nakonec vás přišlo skoro 200, abyste si zatancovali na country v podání kapely Ne nic moc a všehochuť od kapely Pohoda. Bohužel o půlnoci nás déšť vypláchl tak rychle a bez varování, že nezbylo nic jiného než produkci ihned ukončit. Byla to velká smůla a Vám všem kteří jste neztratili náladu ani zmoklí patří náš obdiv a dík že jste přišli. Nečekané poryvy větru nakonec ráno udolaly celou horní konstrukci podia, shánčliví občané ji okamžitě začali rozkrádat, a tak je podium v dezolátním stavu uloženo. (Nová podlaha byla bezpečně rozebrána a uložena ještě předtím než konstrukce spadla.) Není to však jediná komplikace, která se vyskytla. Někteří pomáhali, například pan Martin Košnar, majitel firmy, která nám umožnila napojit el. kabel, případně firma AZ elektro z Nymburka, která kabel instalovala. Ovšem jsou také lidé, kterým zábava jiných vadí. Ano, do dvou do rána se krajinou nese hudba, a ta někomu může být protivná, budí ho a ruší, což se dá pochopit. Kulturní a informační centrum pořádalo v letošním roce pouhopouhé dvě produkce za celý rok. Myslím si, že celkem dvě zábavy, a to na začátku a na konci prázdnin, není tak moc, aby se to nedalo vydržet. Vždyť tak jako někdo potřebuje sekat zahradu zrovna když chce jeho soused spát, nebo děti pokřikují zrovna když chcete odpočívat, nebo mechanik ve vedlejší ulici tůruje auto ve chvíli kdy jste unavení, přesně tak se může stát, že se prostě někteří občané dvakrát do roka pobaví na skádce u jezera. Přesto bohužel musíme čelit následkům udání paní Bultmanové, a to hned při první zábavě, 27. 6. 2008, kdy vyzvala Krajskou hygienickou stanici Středočeského kraje. Již několik týdnů před touto plánovanou akcí totiž věděla, že bude hygienicky překročena norma hluku u jejího domu. A byla, o pouhých 8 dB, protože norma po 22,00 hod. je ještě méně tolerantní než za minulého režimu a hodnotou odpovídá šumu listů na stromech a zpěvu ptactva. Nyní čekáme, zda nám bude, nebo nebude uložena pokuta Krajskou hygienickou stanicí, kterou případně zaplatíme my všichni, protože KIC je organizace zřizovaná našim městem Sadská.
Bývalá skládka je prostor bez elektřiny, bez toalet, bez zázemí a bez možnosti tam kdy cokoliv trvalého postavit, vše se musí přivézt, pronajmout a zaplatit. Jiný prostor však Sadská nemá a bránit pouhým dvěma složitě vznikajícím zábavám za rok je, podle mého soudu, dost netolerantní. Zábava na zahájení letní sezóny 26. 9. 2008 však stejně bude, zrovna jako posvícenský mejdan 28. srpna 2009. Ať už na skládce, nebo jinde.

Poděkování za posvícenský mejdan u jezera 22. 8. 2008
Kulturní a informační centrum děkuje panu Martinu Košnarovi za pomoc a vstřícnost.
Firmě AZ elektrostav a.s. z Nymburka za instalaci el. kabelu.
a Sboru dobrovolných hasičů Sadská za zajištění skvělého občerstvení.